Viskas prasidėjo, kuomet atsitiktinai, prieš 3 metus radau didelę bešeimininkių kačių šeimyną, Rusnės miestelyje. Nuo tada prasidėjo laukinių kačių maitinimas, gaudymas sterilizacijoms ir kastracijoms. Mažų kačiukų tempimasis į namus ir naujų šeimininkų paieška.

 

Šiuo metu laukines kates maitinu penkiose vietose. Suderinus su savivaldybe, stengiuosi įrengti tvarkingas šėrimo vietas. Lauke, kasdien laukiančių maisto kačių, šiuo metu suskaičiuoju apie 30. Pagal galimybes, sterilizacijai gaudau mažus kačiukus, o besilaukiančias katytes, stengiuosi paimti į namus. Namuose katinukai turi savo atskirą kambariuką, jame saugiai ir šiltai laukia savo naujųjų šeimininkų.
Galimybės kates priimti laikinai globai yra ribotos, nes laukinukėms nuolat reikia tiek sauso, tiek šlapio maistelio. Kačiukams, kuriems pasiseka patekti į namus, reikalingas gydymas bei skiepai. Labai smagu, kuomet lauke valkatavę katinukai randa namus, šeimininkai pasakoja kaip jiems sekasi, siunčia nuotraukas.
Nors esam Šilutėje, kačiukai iškeliauja ir į didžiuosius Lietuvos miestus, kai kurie net emigruoja ir laimingai su šeimininkais gyvena užsienyje.
Labai smagu sulaukti kitų žmonių palaikymo, tada suprantu, kad esu ne viena, kuriai rūpi laukinės katės.

Norint paremti Gretos globotinius:

Tel. 8 689 37632

Greta Zairytė
LT387300010143337242
Swedbank AB