Kai Lietuvoje prasidėjo koronaviruso krizė, iškart pasipylė problemos, kurių opiausia buvo ta, jog medicinos įstaigų personalui labai trūksta apsaugos priemonių. Ir ne tik tiems medikams, kurie tiesiogiai dirba su infekuotaisiais COVID-19 virusu, bet visiems kitiems taip pat.

 

Todėl „Facebook“ įkūriau grupę „Siuvančios paramą Klaipėdos ligoninėms“. Joje susibūrė žmonės, moterys, kurios ėmė siūti ir medicinos įstaigoms dovanoti apsaugos priemones – daugkartinio naudojimo kaukes. Prie grupės prisijungė ir medikų, kurie konsultavo, kaip tas kaukes siūti, kad jos tik padėtų, o nepakenktų. Nors kaukių mūsų grupės siuvėjos jau pasiuvo ne vieną tūkstantį, jas padovanojome ir Klaipėdos vaikų ligoninei, ir Klaipėdos universitetinei, ir Jūrininkų, ir Respublikinei Klaipėdos ligoninėms, o taip pat Slaugos ligoninei, Psichiatrijos ligoninei, tačiau poreikis vis dar yra labai didelis, prašymų, kad reikia kaukių, sulaukiame dar labai daug.

Todėl prašau visų, kurie sugeba ir gali siūti – prisidėkite prie mūsų. Man labai reikia siuvančių rankų, nes audinių turime, gauname jų dovanų, bet tiesiog trūksta darbščių rankų, kad galėtume padėti visiems, kurie mums padeda kovoti su koronavirusu. Juk dar neaišku, kada įveiksime pandemiją, kiek ši kova dar tęsis.

Jei esate ne Klaipėdoje, o norite padėti, „Facebook“ susiraskite grupę „Siuvančių darbai paramai“ arba savo miesto grupę, į kurią susibūrė siūti mokantys žmonės ir jie gamina kaukes paramai. Visoms Lietuvos miestų ligoninėms, socialinių paslaugų įstaigoms tikrai reikia mūsų visų, kurie mokame ir galime siūti, pagalbos, o mums reikia, kad didėtų mūsų gretos.
Tad visos ir visi, kurie mokate ir galite siūti kaukes, prašau – prisijunkite į grupę „Siuvančios paramą Klaipėdos ligoninėms“ arba galite paskambinti man telefonu.

Lilija  +370 671 71375