Senoliai, net ir tie, kuriems labai reikia pagalbos, visada buvo kuklūs, tad ir per koronaviruso krizę jie garsiai nešaukia, kad būtų gerai, jei jiems kas nors padėtų.

Kalbėjome su ne vienu socialiniu darbuotoju, nevyriausybinių organizacijų atstovais, kol pavyko surasti senjorų, kuriems tikrai tikrai reikalinga pagalba. Visi mūsų pašnekovai lyg susitarę tvirtino, jog senoliai, matyt, yra ta kategorija žmonių, kurie pagalbos prašys paskutiniai, nes jie tiesiog nemoka – jie geriau kentės dantis sukandę, bet garsiai nesiskųs, todėl kai kuriems jų, nors mes, visuomenė apie tai nė nenumanome, net gresia mirtis iš bado.

 

Radome garbių žmonių šeimą, kuriems tikrai reikia pagalbos. Senjorai gyvena Klaipėdoje, jie šiemet švęs 60 metų bendro gyvenimo sukaktį. Šeimai yra teikiama lankomosios priežiūros paslauga, bet jiems šiuo metu labai reikia savanorių pagalbos, kuri kol kas jų nepasiekia. O nepasiekia tik dėl to, kad jie nemoka prašyti. Todėl ir reikia iniciatyvų žmonių, kurie patys norėtų padėti ir pasiūlytų savo pagalbą. Šeimos pajamos nėra didelės, užtenka susimokėti už butą, nusipirkti vaistų, duonos kąsniui lieka, bet pyragui jau tikrai nebeužtenka, o jie juk gyvi žmonės, kurie dar nori džiaugtis šiuo pasauliu. Tad visi, kurie gali padėti – savo inciatyva atnešti maisto, sveikatą stiprinančių vitaminų ar kitų priemonių, maloniai prašomi padėti šiems nuostabiems žmonėms.

Dėl asmens duomenų apsaugos ir norėdami nuo negerų žmonių apsaugoti senolius, jų adreso ir telefono numerio viešai neskelbsime, tačiau šiuos duomenis suteiksime tiems, kas tikrai nori padėti ir taip padaryti gerą darbą, nes senjorų kasdienybė taps šiek tiek šviesesnė.
Kreiptis dėl pagalbos senoliams galite mūsų redakcijos kontaktais, kuriuos rasite čia.